Hledání dle kritérií

KORYNT CD 1

Vodný roztok synergické směsi anorganických a organických kyselin a povrchově aktivních látek

Charakteristika výrobku

Vodný roztok synergické směsi anorganických a organických kyselin a povrchově aktivních látek.

Použití

KORYNT CD 1 je kyselý čisticí přípravek, určený speciálně na předmytí a mytí železničních kolejových vozidel. Velmi dobře odstraňuje žluto-rezavé nánosy, způsobené provozem na trati. Výhodou přípravku KORYNT CD 1 je, že po nanesení na povrch vozu zcela nezasychá a působí do hloubky. Je možné jej použít i k mytí ostatních znečištěných ploch. KORYNT CD 1 je možno používat již při teplotách nad bodem mrazu. Při zvýšených teplotách v letním období je vhodné provádět chlazení karosérií vozů, teprve potom nanášet roztok KORYNTU CD 1. Tímto se zamezí jeho příliš rychlému odpařování. Další možností je zvýšení koncentrace aplikačního roztoku KORYNTU CD 1 a tím zvýšení jeho účinnosti tak, že je možné téměř okamžitě odmývat znečištěné plochy a následně oplachovat.

Vlastnosti výrobku

KORYNT CD 1 je nažloutlá kapalina. S vodou je mísitelná v každém poměru za vývinu tepla.

Zpracování výrobku

KORYNT CD 1 je dobře mísitelný se studenou vodou. Po nanesení na povrch nedochází k jeho úplnému zaschnutí a přípravek působí do hloubky. KORYNT CD 1 se používá v nižších koncentracích na předmytí a mytí vozů v mycích linkách. Kartáče mycí linky musí být upevněné lankem z nerezové oceli, aby nedošlo k jejich poškození.  Pokud je vůz více znečištěn, je vhodné použít pro ruční mytí vyšší koncentraci. Při extrémním znečištění je dostačující koncentrace 1:1 až 1:4. Použitím KORYNTu CD 1 odpadá náročné mechanické čištění. Přípravek díky obsahu povrchově aktivních látek působí samočinně a po doporučené době působení jej lze pouze opláchnou čistou vodou.

Postup:

Naředěný přípravek se nanese běžným způsobem na povrch vozu. Při předmytí se nechává 5 až 10 minut působit. Silně znečištěná místa lze domýt ručně za použití vyšší koncentrace.

Doporučené ředění:

Extrémně silné znečištění

1:1 až 1:4

Těžké znečištění

1:4 až 1:10

Střední znečištění

1:10 až 1:50

Lehké znečištění

1:50 až 1:150

Balení, skladování

KORYNT CD 1 se dodává v 50 litrových PE barelech nebo v jiných, předem dohodnutých obalech. Výhodná je přeprava v 1000 litrových kontejnerech (kombinované IBC). Skladuje se v uzavřených obalech, na místech chráněných před přímými povětrnostními vlivy. Doporučená teplota skladování je +5 až     +25 °C.

Doprava

KORYNT CD 1 se dopravuje krytými dopravními prostředky. Nepodléhá předpisům ADR/RID.

Záruční doba

Je-li výrobek skladován a dopravován dle výše uvedených podmínek, je jeho záruční doba 6 měsíců od data vyskladnění.

Poznámka

Údaje o vlastnostech výrobku a jeho zpracování byly získány laboratorním měřením a aplikačními zkouškami. Tento technický list může jen právně nezávazně poradit, zpracování výrobku je nutno přizpůsobit konkrétním podmínkám.

 

Účel použitíOdmašťování motorových vozidel a vagonů , Průmyslové odmašťovadlo
Vlastnostikoncentrát, obsah nhibitoru koroze, Odmašťovače kyselé, Ředění 1:20 - 1:50
KORYNT CD3 kyselý čisticí přípravek, určený speciálně na předmytí a mytí železničních kolejových vozidel
 
lrqa.cz schp.cz urs-czech.cz mpo.cz